porady prawne przez telefon

Połącz się z naszym prawnikiem i uzyskaj poradę prawną przez telefon.

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne

Nasi prawnicy odpowiadają na Państwa pytania:
Poniedziałek- Piątek w godzinach od 8:00 do 20:00
Sobota i Niedziela w godzinach od 9:00 do 18:00

 • KROK 1 - wybierając numer podany na stronie łączysz się bezpośrednio z prawnikiem
 • KROK 2 - prawnik udziela wyczerpującej porady prawnej na zadany przez Ciebie temat
 • KROK 3 - zapewniamy pełną anonimowość oraz profesjonalizm.

Udzielamy telefonicznej pomocy prawnej z zakresu:

 • Prawo Cywilne
 • Prawo Spadkowe
 • Prawo Rodzinne
 • Prawo Pracy
 • Prawo Karne
 • Prawo Konsumentów
 • Prawo Nieruchomości
 • Prawo Finansowe
 • Prawo Gospodarcze
 • Prawo Administracyjne

Odpowiedzialność odszkodowawcza za niewywiązanie się z umowy

Witam serdecznie mam problem z firmą telekomunikacyjną i nie wiem gdzie mam się z tym udać. Może zacznę od początku, mój syn podpisał w zeszłym roku bodajże w styczniu tego roku umowę z telefon i internet. To kosztowało 65 zł. Miesięcznie. l to wszystko było po kablu zakopanym w ziemi co się okazało kabel został uszkodzony i nie chcą go wymienić i w następstwie chcą zerwać z nami umowę przysłali pismo z taka informacją. W zamian chcą dać nam internet  mobilny. I to ma tyle samo kosztować co po kablu. A jak się spytałam to powiedziano mi ze mogę dopłacać około 40zl miesięcznie i będę miała telefon stacjonarny. Syn wysłał do nich pismo ze nie zgadza się na ich warunki bo dosyć że to nie my uszkodziliśmy ten kabel to rachunki nam wzrosną o 40 zł. miesięcznie i nie jesteśmy bogatymi ludźmi i nie mogę sobie pozwolić żeby dodatkowo wydać rocznie ok.480zl a jeszcze nie wiadomo co z drugim telefonem. Chciałam powiedzieć jeszcze że kabel leży w ziemi od roku 2011 i zawsze działał do końca  zeszłego roku i było ok. Wczoraj przysłali następne pismo że odłączą nam usługi. I tak brzmi to jak by Syn do nich nie wysyłał żadnego pisma z resztą to jest zawarte w tym piśmie. Jestem coraz starsza i chciałabym mieć ten telefon stacjonarny w domu bo z zasięgiem mobilnym jest rożnie. Dlaczego nie chcą naprawić tego kabla zakładają światłowody technologia idzie do przodu a oni nie chcą wymienić kabla i jeszcze ja mam być stratna proszę o pomoc w tej sprawie dziękuje z góry.

Firma telekomunikacyjna z którą zawarliście Państwo umowę o świadczenie usług nie wywiązała się ze swojego zobowiązania. Uszkodzenie kabla uniemożliwia bowiem dostarczenie zamówionej usługi. Strona umowy cywilnoprawnej która nie wywiązuje się ze swojego zobowiązania ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą kontraktową. Zgodnie bowiem z kodeksem cywilnym dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi. W opisanej przez Państwa sytuacji firma telekomunikacyjna ewidentnie ponosi odpowiedzialność za niewywiązywanie się ze swojego obowiązku dostarczania zamówionych usług. Usunięcie usterki która uniemożliwia korzystanie z telefonu stacjonarnego oraz internetu jest bowiem obowiązkiem firmy telekomunikacyjnej.

Wybór sposobu naprawienia szkody należy do Państwa. Możecie Państwo zażądać aby szkoda został naprawiona poprzez przywrócenie stanu zgodnego z umową i usunięcie usterki. Bądź też możecie Państwo domagać się rekompensaty pieniężnej. Zgodnie z polskim prawem naprawienie szkody powinno nastąpić według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Dopiero w sytuacji gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu. Jeżeli zdecydujecie Państwo, że naprawienie szkody ma nastąpić w pieniądzu, wysokość odszkodowania powinna być ustalona według cen z daty ustalenia odszkodowania, chyba że szczególne okoliczności wymagają przyjęcia za podstawę cen istniejących w innej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *