porady prawne przez telefon

Połącz się z naszym prawnikiem i uzyskaj poradę prawną przez telefon.

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne

Nasi prawnicy odpowiadają na Państwa pytania:
Poniedziałek- Piątek w godzinach od 8:00 do 20:00
Sobota i Niedziela w godzinach od 9:00 do 18:00

 • KROK 1 - wybierając numer podany na stronie łączysz się bezpośrednio z prawnikiem
 • KROK 2 - prawnik udziela wyczerpującej porady prawnej na zadany przez Ciebie temat
 • KROK 3 - zapewniamy pełną anonimowość oraz profesjonalizm.

Udzielamy telefonicznej pomocy prawnej z zakresu:

 • Prawo Cywilne
 • Prawo Spadkowe
 • Prawo Rodzinne
 • Prawo Pracy
 • Prawo Karne
 • Prawo Konsumentów
 • Prawo Nieruchomości
 • Prawo Finansowe
 • Prawo Gospodarcze
 • Prawo Administracyjne

Prawo do sprawowania faktycznej opieki nad dziećmi

Witam Mam ogromny problem, chce się rozwieźć z mężem i mieć dzieci przy sobie. Z mężem nie współżyję od 4 lat, zdradza mnie jednak smsy które były dowodem zdrady mojego męża zostały przez niego skasowane, zdążyłam tylko spisać nr telefonu kochanki męża. Ponadto od kilku miesięcy nie dokładam się do czynszu, ponieważ wzięłam kredyt aby spłacić chwilówki męża i do dzisiaj płacę ratę 250 zł, miesięcznie gdzie mąż nigdy nie oddał mi za to nawet złotówki, do tego leczy się psychicznie. Grozi mi ze zabierze mi dzieci ponieważ nie posiadam zameldowania, a on ma zameldowanie na pobyt stały w innym mieście. Na dodatek nie daje nic na żywność dla dzieci nie kupuje nawet chleba, całymi dniami siedzi u swojej kochanki wraca około 3 w nocy do domu. Awanturuje się, ja błagam o jakąkolwiek pomoc co mogę w takiej sytuacji zrobić. Czy on może zabrać mi dzieci?

Jeśli w sposób prawidłowy sprawuje Pani opiekę nad dziećmi prawo wykonywania władzy rodzicielskiej zostanie przyznane Pani bez względu na to czy ma Pani stały meldunek. Zgodnie z prawem rodzinnym co do zasady władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom. Oczywiście sąd opiekuńczy ma prawo zawiesić lub ograniczyć prawo wykonywania władzy rodzicielskiej jednemu lub obojgu rodzicom. W szczególnych przypadkach rodzice mogą być również pozbawieni władzy rodzicielskiej. Sąd rodzinny i opiekuńczy może pozbawić jednego lub obojga rodziców władzy rodzicielskiej jeżeli władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice nadużywają władzy rodzicielskiej lub w sposób rażący zaniedbują swe obowiązki względem dziecka.

Sąd rodzinny i opiekuńczy przyznając jednemu z rodziców prawo sprawowania faktycznej opieki nad dzieckiem kieruje się przede wszystkim dobrem dziecka. Pani mąż nie interesuje się dziećmi przebywając ciągle u innej kobiet, w związku z powyższym zgodne z dobrem dzieci będzie powierzenie Pani prawa do sprawowania faktycznej opieki nad nimi. Jeżeli władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom żyjącym w rozłączeniu sąd opiekuńczy może ze względu na dobro dziecka określić sposób jej wykonywania i utrzymywania kontaktów z dzieckiem. Sąd pozostawi władzę rodzicielską obojgu rodzicom wyłącznie wtedy gdy przedstawią zgodne z dobrem dziecka pisemne porozumienie o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymywaniu kontaktów z dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *