porady prawne przez telefon

Połącz się z naszym prawnikiem i uzyskaj poradę prawną przez telefon.

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne

Nasi prawnicy odpowiadają na Państwa pytania:
Poniedziałek- Piątek w godzinach od 8:00 do 20:00
Sobota i Niedziela w godzinach od 9:00 do 18:00

 • KROK 1 - wybierając numer podany na stronie łączysz się bezpośrednio z prawnikiem
 • KROK 2 - prawnik udziela wyczerpującej porady prawnej na zadany przez Ciebie temat
 • KROK 3 - zapewniamy pełną anonimowość oraz profesjonalizm.

Udzielamy telefonicznej pomocy prawnej z zakresu:

 • Prawo Cywilne
 • Prawo Spadkowe
 • Prawo Rodzinne
 • Prawo Pracy
 • Prawo Karne
 • Prawo Konsumentów
 • Prawo Nieruchomości
 • Prawo Finansowe
 • Prawo Gospodarcze
 • Prawo Administracyjne

Zadania realizowane przez agencje zatrudnienia

@B

Na polskim rynku pracy pojawia się coraz więcej agencji zatrudnienia. Agencja zatrudnienia jest szczególną formą działalności bowiem jej głównym zadaniem jest pomoc osobom poszukującym pracy. Udzielanie pomocy ludziom często wykluczonym z rynku pracy nie należy na pewno do łatwych zadań. Agencja zatrudnienia jest działalnością regulowaną i podlega wpisowi do rejestru agencji zatrudnienia. Natomiast zakres zadań będących obowiązkiem agencji zatrudnienia jest ściśle uregulowany przez ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Podstawowym zadaniem agencji zatrudnienia jest pośrednictwo pracy. Polega ono w szczególności na poszukiwaniu zatrudnienia dla osób poszukujących pracy oraz na poszukiwaniu wykwalifikowanej kadry dla pracodawców chcących zatrudnić pracowników o określonych kwalifikacjach. Agencje zatrudnienia oprócz poszukiwania odpowiednich pracowników poszukują również i rozpowszechniają oferty pracy. Rozpowszechnianie ofert pracy odbywa się głównie poprzez umieszczanie ich na stronach internetowych należących do agencji zatrudnienia jak również ogólnopolskich portalach internetowych z ofertami pracy.

Oprócz działań polegających na poszukiwaniu pracowników dla poszczególnych pracodawców agencje zatrudnienia mają również obowiązek informowania osób poszukujących pracy o aktualnej sytuacji na rynku pracy oraz informowania pracodawców o kandydatach poszukujących pracy na poszczególne stanowiska.

Aktualnie dużą część działań agencji zatrudnienia stanowi poszukiwanie dla pracowników zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej. Bardzo popularnym kierunkiem w ostatnich czasach stała się Wielka Brytania oraz Irlandia. Bardzo dużo ogłoszeń oferujących pracę za granicą dotyczy również takich państw jak Niemcy oraz Holandia. Jednak nie tylko Polacy poszukują pracy za granicą, lecz także obywatele innych państw poszukują pracy w Polsce. Dotyczy to głównie obywateli Ukrainy którzy tłumnie przyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Szacuje się, że do końca 2020 roku będzie przyjeżdżać do Polski w celach zarobkowych od 200 do 300 tysięcy Ukraińców. Z informacji podanych przez ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej wynika, że w 2017 roku w powiatowych urzędach pracy zarejestrowano prawie 2 miliony oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom dla ponad miliona cudzoziemców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *