porady prawne przez telefon

Połącz się z naszym prawnikiem i uzyskaj poradę prawną przez telefon.

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne

Nasi prawnicy odpowiadają na Państwa pytania:
Poniedziałek- Piątek w godzinach od 8:00 do 20:00
Sobota i Niedziela w godzinach od 9:00 do 18:00

 • KROK 1 - wybierając numer podany na stronie łączysz się bezpośrednio z prawnikiem
 • KROK 2 - prawnik udziela wyczerpującej porady prawnej na zadany przez Ciebie temat
 • KROK 3 - zapewniamy pełną anonimowość oraz profesjonalizm.

Udzielamy telefonicznej pomocy prawnej z zakresu:

 • Prawo Cywilne
 • Prawo Spadkowe
 • Prawo Rodzinne
 • Prawo Pracy
 • Prawo Karne
 • Prawo Konsumentów
 • Prawo Nieruchomości
 • Prawo Finansowe
 • Prawo Gospodarcze
 • Prawo Administracyjne

Zmiana orzeczenia ustalającego kontakty z dzieckiem

Dzień dobry. Chciałabym uzyskać poradę prawną w sprawie kontaktów syna z ojcem. Zasądzone są widzenia syna z ojcem co 2 tyg. Syn jeździ do ojca na 2 godziny. Syn ma skończone 15 lat i nie chce jeździć do ojca. Wyjaśnię, że nie mają wspólnego języka, ojciec nie interesuje się nim, nie potrafi nawiązać dialogu z synem. Syn jeżdżąc tam nudzi się. Były sytuację że 2 godziny spędził przed telewizorem. Przez okres wakacyjny syn nie był u ojca. Ojciec nie potrafi mu zapewnić w trakcie widzeń atrakcji i zainteresowania. W minioną sobotę był u ojca i jego konkubina wyzywała moje dziecko że się nie odzywa, że to zapewne ja mu zabroniłam. Tak twierdzą chodź tak nie jest. Syn jest nieśmiały ale powiedział mi, że do tej kobiety się nie odezwie. Ojciec syna ma drugie dziecko i nie potrafią zapewnić kontaktu między rodzeństwem. Konkubina również powiedziała, że jak następnym razem przyjedzie to ona ze swoim synem wyjedzie, żeby go nie oglądać. Po powrocie do domu syn się popłakał. Już od dłuższego czasu syn nie chce jeździć do ojca, ale za każdym razem przekonałam go aby jednak jeździł. Teraz w 100% nie chce się tam pojawiać. Moje pytanie czy jest możliwość wystąpienia do sądu z wnioskiem o zaprzestaniu widzeń ojca z synem i jakie argumenty przedstawić. Czy coś potrzebuję? Jest również możliwość o podniesieniu do tego alimentów ? Proszę o odpowiedź pozdrawiam.

Prawo rodzinne daje możliwość złożenia wniosku o ograniczenie kontaktów ojca z dzieckiem. W związku z powyższym jeśli Państwa dziecko nie chce realizować zasądzonych kontaktów powinna Pani złożyć stosowny wniosek do sądu. Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym jeżeli dziecko przebywa stale u jednego z rodziców sposób utrzymywania kontaktów z dzieckiem przez drugiego z nich rodzice określają wspólnie kierując się dobrem dziecka i biorąc pod uwagę jego rozsądne życzenia. Dopiero w braku porozumienia rozstrzyga sąd opiekuńczy. Zasadę tą stosuje się również jeżeli dziecko nie przebywa u żadnego z rodziców a pieczę nad nim sprawuje opiekun lub gdy zostało umieszczone w pieczy zastępczej.

Sąd rodzinny i opiekuńczy może kierując się dobrem dziecka ograniczyć jednemu z rodziców prawo do kontaktów z dzieckiem. Ograniczenie kontaktów z dzieckiem może polegać na zakazie spotykania się z nim a także na zakazie porozumiewania się z nim na odległość. Sąd rodzinny i opiekuńczy może również ograniczyć kontakty z dzieckiem poprzez zezwolenie na spotykanie się z dzieckiem tylko w obecności drugiego z rodziców albo opiekuna, kuratora sądowego lub innej osoby wskazanej przez sąd. Ograniczenie kontaktów z dzieckiem może polegać także na zakazaniu zabierania dziecka poza miejsce jego stałego pobytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *