porady prawne przez telefon

Połącz się z naszym prawnikiem i uzyskaj poradę prawną przez telefon.

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne

Nasi prawnicy odpowiadają na Państwa pytania:
Poniedziałek- Piątek w godzinach od 8:00 do 20:00
Sobota i Niedziela w godzinach od 9:00 do 18:00

 • KROK 1 - wybierając numer podany na stronie łączysz się bezpośrednio z prawnikiem
 • KROK 2 - prawnik udziela wyczerpującej porady prawnej na zadany przez Ciebie temat
 • KROK 3 - zapewniamy pełną anonimowość oraz profesjonalizm.

Udzielamy telefonicznej pomocy prawnej z zakresu:

 • Prawo Cywilne
 • Prawo Spadkowe
 • Prawo Rodzinne
 • Prawo Pracy
 • Prawo Karne
 • Prawo Konsumentów
 • Prawo Nieruchomości
 • Prawo Finansowe
 • Prawo Gospodarcze
 • Prawo Administracyjne

Prawo do odszkodowania za nienależyte wykonania umowy

Dzień dobry, Bardzo proszę o poradę dotycząca instalacji elektrycznej w nowym budynku, chodzi o prace wykonywane przez elektryka praca nie została wykonana do końca tzn. przy tynkowaniu okazało się że są nie podłączone puszki chociaż elektryk twierdził że można już tynkować że wszystko jest zrobione wyszło to wszystko przy tynkowaniu, w tym dniu także zadzwoniłem do elektryka z ta informacją że puszki są nie podłączone twierdził że to nie możliwe no ale powiedział że przyjedzie i podłączy to chociaż chcieliśmy aby puszki były zatynkowane a teraz muszą być na wierzchu, mijają już 2 tygodnie jak elektryk zwodzi nas tłumacząc że tak przyjdę umawia się na dzień potem nie odbiera że nie można się dodzwonić do niego nie przyjeżdża, także miał zrobić pomiary elektryczne to także miał w umowie, chciał tego dnia jak skończy i twierdził że wszystko jest podłączone chciał aby mu zapłacić zrobiliśmy przelew pomijając fakt że wziął też sporo w gotówce, a do tej pory instalacja jest nie podłączona kilka puszek i nie mamy papierów z pomiarów elektrycznych chociaż wziął za to zapłatę, czy jest jakaś szansa aby złożyć tą sprawę do sądu aby poczuł się do odpowiedzialności a nie tak jak w tej chwili olewa sobie ta sprawę, mamy umowę podpisy jak otrzymywał pieniążki w gotówce, z tego co się dowiedzieliśmy wziął większą kwotę jak powinien wziąć za taki budynek, Bardzo proszę o poradę w tej sprawie.

Umowa o wykonanie instalacji elektrycznej jest umowa o dzieło, natomiast do umowy o dzieło zastosowanie mają przepisy dotyczące odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady. Jeżeli wykonana instalacja elektryczna ma wady, może Pan złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że wykonawca instalacji elektrycznej niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Pana usunie wszystkie wady. Ograniczenie to nie będzie miało zastosowania jeżeli instalacja była już naprawiana przez wykonawcę albo wykonawca nie uczynił zadość obowiązkowi usunięcia wady.

Oprócz przysługującego Panu prawa do usunięcia wad może Pan również odstąpić od umowy oraz zażądać od wykonawcy instalacji elektrycznej odszkodowania za poniesione straty. Prawdo od odstąpienia od umowy daje Panu art. 635 kodeksu cywilnego. Artykuł ten mówi, że jeżeli przyjmujący zamówienie opóźnia się z rozpoczęciem lub wykończeniem dzieła tak dalece, że nie jest prawdopodobne, żeby zdołał je ukończyć w czasie umówionym, zamawiający może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić jeszcze przed upływem terminu do wykonania dzieła. Natomiast zgodnie z art. 471 kodeksu cywilnego dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *