porady prawne przez telefon

Połącz się z naszym prawnikiem i uzyskaj poradę prawną przez telefon.

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne
Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Porady prawne

Nasi prawnicy odpowiadają na Państwa pytania:
Poniedziałek- Piątek w godzinach od 8:00 do 20:00
Sobota i Niedziela w godzinach od 9:00 do 18:00

 • KROK 1 - wybierając numer podany na stronie łączysz się bezpośrednio z prawnikiem
 • KROK 2 - prawnik udziela wyczerpującej porady prawnej na zadany przez Ciebie temat
 • KROK 3 - zapewniamy pełną anonimowość oraz profesjonalizm.

Udzielamy telefonicznej pomocy prawnej z zakresu:

 • Prawo Cywilne
 • Prawo Spadkowe
 • Prawo Rodzinne
 • Prawo Pracy
 • Prawo Karne
 • Prawo Konsumentów
 • Prawo Nieruchomości
 • Prawo Finansowe
 • Prawo Gospodarcze
 • Prawo Administracyjne

Odstąpienie od umowy w przypadku otrzymania uszkodzonego towaru

Mój problem dotyczy prawa konsumenta i związany jest z zakupem telewizora w ramach sprzedaży internetowej. Przy odbiorze przesyłki od kuriera nie otworzyłam jej i podpisałam jej odbiór. Po kilku minutach rozpakowując paczkę stwierdziłam, że ekran telewizora jest uszkodzony. Duże wgniecenie w górnej części. O czym po kilku minutach powiadomiłam kuriera oraz za pomocą poczty internetowej złożyłam reklamację do sprzedającego. Po tygodniu i mojej telefonicznej interwencji otrzymałam odpowiedź odmowną. Złożyłam również po odpowiedzi negatywnej reklamację do firmy kurierskiej i po dosyć długim oczekiwaniu otrzymałam odpowiedź również negatywną. Ale w regulaminowym czasie który pozwala na zwrot towaru bez podania przyczyny dokonałam go. Towar został przyjęty bez uwagi i w związku z tym mam prośbę i pytanie czy mogę w tym przypadku podjąć jakieś skuteczne działanie, żeby odzyskać wydane pieniądze. W miarę możliwości proszę o udzielenie wskazówek jak mam postępować w tej sprawi. Na chwilę obecną nie posiadam ani uszkodzonego telewizora ani pieniędzy.

Ponieważ zawarła Pani umowę zakupu przez internet, przysługuje Pani ustawowe prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny. Natomiast fakt, że towar został uszkodzony podczas transportu do Pani miejsca zamieszkania, nie wyłącza Pani prawa do odstąpienia od umowy. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta każdy konsument który zawarł umowę na odległość lub poza siedzibą przedsiębiorstwa może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów. W takim przypadku odstąpienie od umowy powinno nastąpić poprzez złożenie na piśmie stosownego oświadczenia. Ponieważ już złożyła Pani oświadczenie w świetle prawa doszło do skutecznego odstąpienia od zawartej umowy. Natomiast sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie przesłać Pani na trwałym nośniku potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

W chwili obecnej sprzedawca ma obowiązek zwrócić wszystkie dokonane przez Panią płatności w tym również koszty dostarczenia rzeczy. Sprzedawca powinien zwrócić powyższe płatności niezwłocznie jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Ponadto sprzedający ma obowiązek dokonać zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty jakiego użyła Pani, chyba że zgodzi się Pani na taki sposób zwrotu który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami. Jeżeli nie otrzyma Pani zwrotu płatności w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, powinna Pani wystosować do sprzedającego pismo w którym wezwie go Pani do niezwłocznego zwrotu dłużnej kwoty. Natomiast jeśli sprzedający nie dostosuje się do tego wezwania następnym krokiem powinno być złożenie w sądzie rejonowym wydziale cywilnym pozwu o zapłatę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *